ALIN GERME

Yaşlanma ile birlikte ciltte gevşeme ve sarkma kaçınılmazdır ve bunun sonucunda alın bölgesinde ve kaşların arasında kırışıklıklar ve kaşlarda aşağı doğru yer değiştirme olur.

Bu yüzümüze aslında olmadığımız halde kızgın, üzgün ve yorgun bir ifade verir. Alın germe operasyonu ile tüm bu olumsuzluklar ortadan kaldırılabilir. Bu işlem genel anestezi altında veya sedasyon ve lokal anestezi altında uygulanabilir.

Operasyonda sarkan cilt ve kırışıklıkları tam olarak kalıcı şekilde yok etmek amacıyla cilt ve altındaki kas tabakası ayrı ayrı değerlendirilir ve düzeltilir. Amaç yüzünüzdeki olumsuz ifadenin kaybolması ve 10–15 yıl sizi genç gösteren bir sonucun elde edilmesidir.

Operasyon için yapılan kesiler saçlı deri içinde kaldığı için görünmezler. Operasyon sonrası hastanede kalış süresi 1–2 gün olup 1 hafta içinde tamamen iyileşme olur ve günlük işe dönülebilir.

Bu operasyon aynı zamanda göz kapağı ve yüz germenin bir parçası olarak da tüm yüz gençleştirme ile birlikte yapılabilirGene günümüzde cerrahi tedaviyi tercih etmeyen kişiler için yeni tedavi seçenekleri olan iple asma ve ataçlama yöntemleri ile lokal anestezi altında da kaş kaldırma yapmak mümkündür.

Ayrıca botoks ve dolgu maddelerinin yardımıyla da alındaki derin çizgiler yok edilebilir. Ancak bu tür lokal işlemler sadece iyi seçilmiş kişilerde etkili olurlar ve elde edilen sonuçların kalıcılığı 1-2 yıl gibidir.

Yorum yapın